تاثیرات ان ال پی بر انسان – قسمت اول

ان ال پی ان ال پی تاثیرات ان ال پی بر انسان - قسمت اول NLP Site NLP2

ان ال پی یا برنامه ریزی عصبی کلامی، از دوره هایی است که با گذراندن آن تغییرات شگرفی در زندگی افراد حاصل می شود. در این مبحث بررسی خواهیم کرد که گذراندن دوره و تسلط بر مفاهیم ان ال پی، چه تاثیراتی بر زندگی افراد خواهد داشت.ابتدا شفاف سازی مختصری درباره ان ال پی انجام دهیم و برخی ناگفته ها و مفاهیم پشت پرده آن رابیشتر بشکافیم تا به یک درک مشترک در این زمینه برسیم.
ان ال پی یک مبحث کاملا عملیاتی است و بدون انجام تکنیکها و استفاده از آن در زندگی روزمره، یادگیری آن غیر ممکن است. همانند یک راننده که فقط با خواندن یک کتاب راهنما و بدون انجام رانندگی، موفق نخواهد شد. پس اگر در حوزه های دیگر “عالم بی عمل” بتواند حداقل ادعاهایی در زمینه علم خود بنماید، در این زمینه هرگز اینگونه نخواهد بود و یک متخصص ان ال پی باید بتواند به سادگی این تکنیکهای موثر و قدرتمند را در زندگی خود و دیگران پیاده کند. ان ال پی تقریبا هر زمینه ای از زندگی ما را پوشش می دهد، به گونه ای که حتی لیست کردن آنها در این مطلب نیز خارج از حوصله خواننده خواهد بود. از این رو فراگیری تکنیکهای آن در هر زمینه ای از زندگی ما مفید است..
باید اعتراف کرد که مفهوم واحدی بنام ان ال پی وجود ندارد، بلکه علمی جوان است که همچنان در حال رشد و بالندگی است. این علم همانند سیستمهای متن باز هست که هزاران نفر در سراسر دنیا به توسعه و بهبود آن می پردازند و همچنان در حال رشد است.

حال باید دید چرا به ان ال پی نیاز داریم و با اجتناب از آموختن آن، چه چیزی را از دست می دهیم؟
با یادگیری ان ال پی راه حلهای خلاقانه و منحصر بفردی برای موارد زیر خواهیم یافت:
تغییر اساسی در روش درک و بخاطرسپاری اطلاعات دیداری، شنیداری، فیزیکی و هیجانی کاهش استرسهای مخرب که عامل شماره یک بیماریها و مشکلات بشر در عصر فعلی است، به دلیل اینکه با یادگیری ان ال پی ،  ما مغز را آموزش می دهیم که در کلیه شرایط چه عادی و چه بحرانی برای ما کار کند نه بر علیه ما.
زبان گفتاری و نوشتاری ما بسیار ساده تر و قدرتمندتر خواهد شد. با انتخابهای خود، انعطاف پذیری و پاسخهای خردمندانه یاد می گیریم که در زمان حال زندگی کنیم. مشخصه های خود را بدست آورده و همینطور نحوه عملکرد و توسعه آنها را فرا می گیریم و همچنین تکنیکهایی برای تقویت و مستحکم کردن آنها فرا می گیریم. هشیاری و آگاهی خود را روی تجربیات درونی و بیرونی توسعه خواهیم داد، رفتارهای غیرسازنده خود را شناسایی کرده و انگیزه های پشت پرده آنها را کشف کرده و پاسخهای خود را به سرعت و با سهولتی باور نکردنی تغییر داده و بهبود خواهیم بخشید.
بطور منحصر بفردی درک خود را از اعمال و ارتباطات مردم توسعه داده و تشخیص دهید که چرا مردم سخنی را گفته یا عملی را انجام می دهند.
خود را در برابر سرد و گرم روزگار ایمن ساخته و یک شخصیت قدرتمند و قابل را برای مقابله با طوفانهای زندگی از خود نشان دهید.
خود را به سیستم باور مثبت و موثر متصل کرده و نتایج درخشان و سریعی بگیرید؛ یاد بگیرید چگونه در هنگام رقابتها و چالشها موافقت دیگران را جلب کرده و جریان اوضاع را به نفع خود تغییر دهید. خرد درونی خود را کشف کرده و برای همیشه رویه ارتباطی با شخصیت خود و دیگران را تغییر دهید.